Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6234542 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 25, 2026 09:58:08 AM EDT | $45.00 |
Pre-Owned 0.85ct Peach Morganite With 0.56ctw White Zircon 18k Rose Gold Over Sterling Silver Ring - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.36in L x 0.48in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 5.20 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 6 |
|---|
| Gemstone Color | Peach |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.85 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Morganite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.56 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$162.00
$24.00
$156.00
$2.00