Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6232940 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | May 22, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
No bids yet on this item.
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 2.64CTW DEW ROUND & BAGUETTE PLATINEVE® RING - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.50in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 4.20 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 6 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.6 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.18 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Baguette |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.28 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$166.00
$88.00
$2,756.00
$9.00