| Est. Retail Value: | $1,153.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6207967 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | May 13, 2026 |
| Closes | May 16, 2026 |
No bids yet on this item.
MOISSANITE FIRE® 3.06CTW DEW OVAL AND ROUND BRILLIANT PLATINEVE® RING - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.44in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 3.50 |
|---|---|
| Ring Type | Engagement |
| Ring Size | 9 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 2.72 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.06 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
$28.00
$386.00
$36.00
$31.00
$71.00