Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $532.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6234537 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
No bids yet on this item.
2.46ct Kyanite with 0.05ctw White Zircon & Blue Diamond Accent Rhodium Over Silver Pendant/Chain
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 1.18 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Pendant |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 2.46 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Kyanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Nepal |
| Gemstone Shape | Rectangular Cushion |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.04 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.01 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
$166.00
$88.00
$2,756.00
$9.00