Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $715.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6233411 |
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 24, 2026 |
| Closes | May 27, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 27, 2026 11:28:38 AM EDT | $40.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 11:18:32 PM EDT | $37.00 |
Moissanite Fire® 1.70ctw DEW Pear and Round 14k Yellow Gold Over Sterling Silver Halo Ring - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.31in L x 0.44in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 3.40 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 9 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.33 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.2 |
| Gemstone Dimensions | 1.20mm L x 1.20mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$66.00
$40.00
$71.00
$32.00