Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6234539 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
No bids yet on this item.
9.78ct Pink Topaz, 0.51ctw Lab Pink Sapphire With 0.11ctw White Topaz Rhodium Over Silver Ring - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.63in L x 0.47in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 4.00 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 10 |
|---|
| Gemstone Color | Pink |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 9.78 |
| Gemstone Dimensions | 16.00mm L x 12.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Chemical Vapor Deposition |
| Gemstone Full Name | Topaz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Nigeria |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Pink |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.51 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Sapphire |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Nigeria |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.11 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Topaz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Nigeria |
| Gemstone Shape | Round |
$28.00
$386.00
$36.00
$31.00
$71.00