| Est. Retail Value: | $693.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6234531 |
| Bid Count | 3 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 25, 2026 01:03:03 PM EDT | $64.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 09:05:43 AM EDT | $60.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 12:48:47 PM EDT | $56.00 |
2.56ctw Emerald with 0.57ctw White Zircon 18k Yellow Gold Over Sterling Silver Earrings
| Product Type | Earrings |
|---|---|
| Dimensions | 1.03in L x 0.38in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Earring Type | Halo |
|---|---|
| Metal Weight | 3.83 |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 2.56 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Oiling |
| Gemstone Full Name | Emerald |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.57 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
$28.00
$386.00
$36.00
$31.00
$71.00