Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233035 |
|---|---|
| Bid Count | 11 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 22, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 25, 2026 06:33:33 AM EDT | $49.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 03:20:48 AM EDT | $47.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 07:42:58 PM EDT | $45.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 11:54:14 PM EDT | $43.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 07:42:47 PM EDT | $43.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 11:34:31 PM EDT | $41.00 |
| Losing Bid | May 22, 2026 11:29:36 PM EDT | $39.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 11:34:28 PM EDT | $39.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 11:34:25 PM EDT | $35.00 |
| Losing Bid | May 22, 2026 11:12:39 PM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | May 22, 2026 10:42:46 AM EDT | $29.00 |
2.50ct Canela Amethyst with 0.39ctw African Amethyst & Zircon 18k Gold Over Silver Pendant/Chain
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 0.89in L x 0.60in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.20 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Pendant |
| Gemstone Color | Purple |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 2.5 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Amethyst |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Square Cushion |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.19 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Purple |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.2 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Amethyst |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Zambia |
| Gemstone Shape | Round |
$28.00
$386.00
$36.00
$31.00
$71.00