Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6232942 |
|---|---|
| Bid Count | 9 (Bid History) |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | May 22, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 24, 2026 10:45:27 PM EDT | $187.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 04:57:45 PM EDT | $182.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 10:45:11 PM EDT | $181.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 10:45:02 PM EDT | $171.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 10:44:29 PM EDT | $161.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 10:44:19 PM EDT | $151.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 05:37:23 PM EDT | $141.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 05:28:30 PM EDT | $136.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 08:16:57 AM EDT | $131.00 |
Pre-Owned 1.36ct Cor-De-Rosa Morganite(TM) and 0.28ctw Color Shift Garnet 10k Rose Gold Heart Ring - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.68in L x 0.36in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.28 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Theme | Symbol |
|---|---|
| Ring Size | 8 |
| Gemstone Color | Peach |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.36 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Morganite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Heart |
| Gemstone Color | Pink |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.28 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Garnet |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$28.00
$386.00
$36.00
$31.00
$71.00