Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6232938 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | May 22, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 22, 2026 08:45:05 AM EDT | $386.00 |
Park Avenue Collection® Pink & Green Tourmaline With White Diamond 14k Yellow Gold Earrings 1.27ctw
| Product Type | Earrings |
|---|---|
| Dimensions | 1.19in L x 0.25in W |
| Brand | Park Avenue Collection |
| Country of Origin | India |
| Earring Type | Halo,Dangle |
|---|---|
| Metal Weight | 2.00 |
| Brand | Park Avenue Collection |
|---|
| Gemstone Color | Pink |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.9 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Tourmaline |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Nigeria |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.09 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Tourmaline |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Nigeria |
| Gemstone Shape | Square |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.28 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Nigeria |
| Gemstone Shape | Round |
$28.00
$386.00
$36.00
$31.00
$71.00