Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6208346 |
|---|---|
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 16, 2026 |
| Closes | May 19, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 19, 2026 09:49:21 AM EDT | $39.00 |
| Losing Bid | May 17, 2026 01:58:31 PM EDT | $36.00 |
Pre-Owned 9x7mm Opal with 0.92ctw Tsavorite and White Zircon Rhodium Over Sterling Silver Ring - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.57in L x 0.65in W |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 2.40 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Black |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.12 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Dyed |
| Gemstone Full Name | Opal |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Ethiopia |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.12 |
| Gemstone Dimensions | 0.90mm L x 0.90mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.65 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Unknown |
| Gemstone Full Name | Tsavorite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Kenya |
| Gemstone Shape | Round |
$310.00
$2.00
$32.00
$39.00