Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6208345 |
|---|---|
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 16, 2026 |
| Closes | May 19, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 19, 2026 11:08:38 AM EDT | $39.00 |
| Losing Bid | May 17, 2026 11:32:52 PM EDT | $36.00 |
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 1.43CTW DEW BAGUETTE AND ROUND BRILLIANT PLATINEVE® RING - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in L x 0.25in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 4.00 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.99 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Baguette |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.44 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$27.00
$9.00
$2.00
$44.00