| Est. Retail Value: | $374.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6208222 |
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 15, 2026 |
| Closes | May 18, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 18, 2026 06:16:27 PM EDT | $98.00 |
| Losing Bid | May 18, 2026 05:48:53 PM EDT | $94.00 |
| Losing Bid | May 18, 2026 05:03:33 PM EDT | $90.00 |
| Losing Bid | May 17, 2026 11:00:57 PM EDT | $86.00 |
5x3mm Sleeping Beauty Turquoise With 0.21ctw White Zircon 10k Yellow Gold Ring - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.69in L x 0.16in W |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 0.99 |
|---|---|
| Ring Type | Band,Dainty |
| Ring Size | 10 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.21 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Stabilized |
| Gemstone Full Name | Turquoise |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | United States of America |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.21 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Mixed Shapes |
$28.00
$386.00
$36.00
$31.00
$71.00