Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6234548 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 25, 2026 10:02:53 AM EDT | $38.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 03:01:01 AM EDT | $35.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 10:02:13 AM EDT | $35.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 02:59:42 AM EDT | $32.00 |
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 4.46CTW DEW SQUARE PRINCESS AND ROUND PLATINEVE® RING - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.69in L x 0.31in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 3.00 |
|---|---|
| Ring Type | 3-Stone |
| Ring Size | 6 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 2.51 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Square |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.28 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Square |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.06 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$166.00
$88.00
$2,756.00
$9.00