| Listing #: | 6233859 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | May 27, 2026 |
| Closes | May 30, 2026 |
No bids yet on this item.
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 1.72CTW DEW OVAL & ROUND PLATINEVE® RING - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.50in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 3.30 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.33 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.22 |
| Gemstone Dimensions | 1.20mm L x 1.20mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
$17.00
$96.00
$171.00
$70.00