Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6212272 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 19, 2026 |
| Closes | May 22, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 19, 2026 01:45:42 AM EDT | $28.00 |
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 1.08CTW DEW BAGUETTE AND ROUND PLATINEVE® RING - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in L x 0.38in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 3.40 |
|---|---|
| Ring Type | Multi-Row |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.63 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Baguette |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.3 |
| Gemstone Dimensions | 1.80mm L x 1.80mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$6.00
$214.00
$2.00
$96.00
$17.00