Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6232943 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 22, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
No bids yet on this item.
Pre-Owned .85ct Rectangular Octagonal Tanzanite With .47ctw White Zircon Rhodium Over Silver Ring - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.35in L x 0.41in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 3.36 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 10 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.85 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.47 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$166.00
$88.00
$2,756.00
$9.00