Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6208602 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 17, 2026 |
| Closes | May 20, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 17, 2026 10:38:17 AM EDT | $76.00 |
Pre-Owned 5.36ct Madeira Citrine And 0.22ctw Champagne Diamond Rhodium Over Sterling Silver Ring - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.53in L x 0.66in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 4.28 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 9 |
|---|
| Gemstone Color | Orange |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 5.36 |
| Gemstone Dimensions | 14.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Madeira Citrine |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Rectangular Cushion |
| Gemstone Color | Champagne |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.22 |
| Gemstone Dimensions | 1.20mm L x 1.20mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Australia |
| Gemstone Shape | Round |
$22.00
$68.00
$65.00
$181.00
$134.00