Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6208455 |
|---|---|
| Bid Count | 5 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 16, 2026 |
| Closes | May 19, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 19, 2026 09:44:42 PM EDT | $22.00 |
| Losing Bid | May 18, 2026 10:19:58 PM EDT | $20.00 |
| Losing Bid | May 18, 2026 09:22:24 PM EDT | $18.00 |
| Losing Bid | May 18, 2026 12:45:00 PM EDT | $16.00 |
| Losing Bid | May 16, 2026 12:30:37 AM EDT | $14.00 |
Pre-Owned 4.10ct Rectangular Octagonal Black Spinel With Round Marcasite Sterling Silver Ring - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.39in L x 0.45in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 4.20 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 6 |
|---|
| Gemstone Color | Black |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 4.1 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Known Treatment |
| Gemstone Full Name | Spinel |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Thailand |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | Brown |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 4.1 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Known Treatment |
| Gemstone Full Name | Marcasite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Italy |
| Gemstone Shape | Mixed Shapes |
$22.00
$68.00
$65.00
$181.00
$134.00