| Listing #: | 6208237 |
|---|---|
| Bid Count | 3 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 15, 2026 |
| Closes | May 18, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 16, 2026 07:04:14 PM EDT | $30.00 |
| Losing Bid | May 16, 2026 08:28:55 AM EDT | $28.00 |
| Losing Bid | May 16, 2026 03:59:31 AM EDT | $26.00 |
Pre-Owned 1.02ct Swiss Blue Topaz with 0.02ctw Prazana® Lab Grown Diamonds Rhodium & 18k Gold Over S - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.31in L x 0.27in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.00 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 6 |
|---|
| Gemstone Color | Swiss Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.02 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Topaz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Rectangular Cushion |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab-Grown |
| Gemstone CTW | 0.02 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Lab-Grown |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Round |
$31.99
$26.00
$36.00
$23.00
$133.00