Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $1,216.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6212426 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 20, 2026 |
| Closes | May 23, 2026 |
No bids yet on this item.
MOISSANITE FIRE® 3.74CTW DEW EMERALD CUT AND ROUND PLATINEVE® AND 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 5
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.69in L x 0.50in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 3.00 |
|---|---|
| Ring Type | Bypass,2-Stone |
| Ring Size | 5 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 3.2 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.24 |
| Gemstone Dimensions | 1.75mm L x 1.75mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$521.00
$186.00