| Est. Retail Value: | $1,449.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6233778 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | May 27, 2026 |
| Closes | May 30, 2026 |
No bids yet on this item.
Moissanite Fire® 3.20ctw Diamond Equivalent Weight Square Brilliant And Round Platineve™ Ring - Size 11
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.31in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 3.47 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 11 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 2.78 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Square |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.1 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$15.00
$2.00
$157.00
$259.00