| Est. Retail Value: | $714.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6208285 |
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | May 15, 2026 |
| Closes | May 18, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 18, 2026 10:42:22 PM EDT | $129.00 |
MOISSANITE FIRE® 2.00CT DEW CUSHION CUT & ROUND TSAVORITE 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.40in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 3.20 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 6 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.8 |
| Gemstone Dimensions | 7.50mm L x 7.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Kenya |
| Gemstone Shape | Square Cushion |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.3 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Known Treatment |
| Gemstone Full Name | Tsavorite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Kenya |
| Gemstone Shape | Round |
$8.00
$10.00
$174.00
$121.00
$22.00