Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $715.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6208713 |
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 18, 2026 |
| Closes | May 21, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 21, 2026 02:14:19 PM EDT | $40.00 |
| Losing Bid | May 18, 2026 06:49:24 AM EDT | $37.00 |
Moissanite Fire® 1.70ctw DEW Pear and Round 14k Yellow Gold Over Sterling Silver Halo Ring - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.31in L x 0.44in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 3.40 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 10 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.33 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.2 |
| Gemstone Dimensions | 1.20mm L x 1.20mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$39.00
$202.00
$4.00
$12.00
$21.00