Bella Luce® 14.52ctw Canary And White Diamond Simulants Rhodium Over Silver Ring(8.80ctw DEW) - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in L x 0.50in W |
| Brand | Bella Luce |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 2.35 |
|---|---|
| Ring Type | Solitaire,Engagement |
| Ring Size | 9 |
|---|---|
| Brand | Bella Luce |
| Gemstone Color | Yellow |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 13.79 |
| Gemstone Dimensions | 12.00mm L x 12.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Cubic Zirconia |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Simulant | Diamond |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.73 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Cubic Zirconia |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Simulant | Diamond |