Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6234570 |
|---|---|
| Bid Count | 6 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 25, 2026 03:17:31 PM EDT | $36.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 02:13:35 PM EDT | $34.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 01:14:58 PM EDT | $32.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 12:53:16 PM EDT | $30.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 11:38:34 AM EDT | $28.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 08:51:47 AM EDT | $26.00 |
Pre-Owned 1.31ctw Oval Morganite With 0.37ctw Round White Zircon 14k Rose Gold Over Sterling Silver - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.87in L x 0.27in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.50 |
|---|---|
| Ring Type | 3-Stone,Engagement |
| Ring Size | 7 |
|---|
| Gemstone Color | Peach |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.61 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Morganite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Peach |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.7 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Morganite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.37 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$65.00
$84.00
$77.00
$3.00
$148.00