| Listing #: | 6234557 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 25, 2026 02:26:02 PM EDT | $31.00 |
Pre-Owned 1.62ct Chrome Diopside With 0.08ctw White Zircon 18k Yellow Gold Over Sterling Silver Pend
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 0.82in L x 0.18in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.20 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Solitaire |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.62 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Chrome Diopside |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Russian Federation |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.08 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$65.00
$84.00
$77.00
$3.00
$148.00