Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6234533 |
|---|---|
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 25, 2026 02:12:12 AM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 12:23:58 AM EDT | $29.00 |
9.52ct Prasiolite With 0.05ctw Chrome Diopside 18k Yellow Gold Over Sterling Silver Ring - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.51in L x 0.94in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 4.08 |
|---|---|
| Ring Type | 3-Stone |
| Ring Size | 7 |
|---|
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 9.52 |
| Gemstone Dimensions | 20.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Prasiolite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Rectangular Cushion |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.05 |
| Gemstone Dimensions | 1.75mm L x 1.75mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Chrome Diopside |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Russian Federation |
| Gemstone Shape | Round |
$97.00
$28.00
$386.00
$36.00
$31.00