| Listing #: | 6234525 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 25, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 25, 2026 10:00:47 AM EDT | $27.00 |
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 2.20CTW DEW PEAR AND ROUND BRILLIANT 4K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.44in L x 0.38in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.60 |
|---|---|
| Ring Type | 3-Stone,Engagement |
| Ring Size | 10 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.93 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.08 |
| Gemstone Dimensions | 2.25mm L x 2.25mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$97.00
$28.00
$386.00
$36.00
$31.00