Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6234014 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 28, 2026 |
| Closes | May 31, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 31, 2026 08:18:24 AM EDT | $66.00 |
| Losing Bid | May 30, 2026 09:43:44 PM EDT | $62.00 |
| Losing Bid | May 29, 2026 05:29:36 PM EDT | $58.00 |
| Losing Bid | May 28, 2026 12:28:57 AM EDT | $54.00 |
Pre-Owned 1.90ct Rectangular Cushion Moldavite And .06ctw Round White Zircon Sterling Silver Ring - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.38in W |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 2.00 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.9 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Known Treatment |
| Gemstone Full Name | Moldavite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Czechia |
| Gemstone Shape | Rectangular Cushion |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.06 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Czechia |
| Gemstone Shape | Round |
$2.00
$56.00
$53.00
$50.00