Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6234011 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 28, 2026 |
| Closes | May 31, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 30, 2026 12:11:03 PM EDT | $52.00 |
Pre-Owned 0.72ct Tanzanite With 0.05ctw White Zircon 18k Yellow Gold Over Sterling Silver Ring - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.39in L x 0.48in W |
| Country of Origin | Hong Kong |
| Metal Weight | 1.99 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 10 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.72 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.05 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$2.00
$56.00
$53.00
$50.00