| Listing #: | 6233849 |
|---|---|
| Bid Count | 12 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 27, 2026 |
| Closes | May 30, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 30, 2026 08:58:31 PM EDT | $64.00 |
| Losing Bid | May 30, 2026 08:56:55 PM EDT | $62.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 01:20:49 AM EDT | $60.00 |
| Losing Bid | May 30, 2026 08:03:44 PM EDT | $60.00 |
| Losing Bid | May 30, 2026 08:03:34 PM EDT | $56.00 |
| Losing Bid | May 30, 2026 08:03:11 PM EDT | $52.00 |
| Losing Bid | May 30, 2026 08:01:50 PM EDT | $48.00 |
| Losing Bid | May 30, 2026 08:00:52 PM EDT | $44.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 02:12:13 PM EDT | $40.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 02:11:51 PM EDT | $36.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 02:11:43 PM EDT | $32.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 02:11:37 PM EDT | $28.00 |
Pre-Owned 3.15ctw African Amethyst With 0.29ctw Black Spinel 18k Yellow Gold Over Sterling Silver Ea
| Product Type | Earrings |
|---|---|
| Dimensions | 0.68in L x 0.39in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Earring Type | Dangle,Halo |
|---|---|
| Metal Weight | 4.00 |
| Gemstone Color | Purple |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 3.15 |
| Gemstone Dimensions | 12.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Amethyst |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Zambia |
| Gemstone Shape | Marquise |
| Gemstone Color | Black |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.29 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Spinel |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Thailand |
| Gemstone Shape | Round |
$17.00
$96.00
$171.00
$70.00