Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233541 |
|---|---|
| Bid Count | 10 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 28, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 27, 2026 02:09:23 PM EDT | $35.00 |
| Losing Bid | May 26, 2026 02:50:02 AM EDT | $33.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 02:08:23 PM EDT | $32.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 02:08:08 PM EDT | $28.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 02:08:01 PM EDT | $24.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 11:20:31 PM EDT | $20.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 09:46:41 PM EDT | $18.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 02:13:17 PM EDT | $16.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 09:58:11 AM EDT | $14.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 06:05:54 AM EDT | $12.00 |
Pre-Owned 0.38ct Morganite with 0.31ctw Lab Sapphire & 0.03ctw White Zircon 18k Rose Gold Over Silve - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.59in L x 0.16in W |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 1.46 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 10 |
|---|
| Gemstone Color | Peach |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.38 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Morganite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Rectangular Cushion |
| Gemstone Color | Pink |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.31 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Sapphire |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.03 |
| Gemstone Dimensions | 1.30mm L x 1.30mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$89.00
$82.00
$94.00
$54.00