Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233506 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 28, 2026 |
No bids yet on this item.
Pre-Owned MOISSANITE FIRE(R) .95CTW DEW ROUND PLATINEVE(R) HALO PENDANT & SINGAPORE CHAIN
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 0.37in L x 0.37in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 2.80 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Halo |
| Brand | Moissanite Fire |
|---|
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.68 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.15 |
| Gemstone Dimensions | 1.40mm L x 1.40mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$82.00
$94.00
$54.00