Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233505 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 28, 2026 |
No bids yet on this item.
Pre-Owned 3.55ctw Cognac Strontium Titanate With Topaz Rhodium & 18k Yellow Over Silver Two-Tone Rin - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.27in L x 0.27in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.40 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 7 |
|---|
| Gemstone Color | Orange |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 3.25 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Strontium Titanate |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Nigeria |
| Gemstone Shape | Square Octagonal |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.3 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Topaz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Nigeria |
| Gemstone Shape | Square |
$82.00
$94.00
$54.00