Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233501 |
|---|---|
| Bid Count | 18 (Bid History) |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 28, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 28, 2026 04:33:39 AM EDT | $275.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 10:53:38 PM EDT | $270.00 |
| Losing Bid | May 28, 2026 09:29:32 AM EDT | $270.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 11:09:12 PM EDT | $260.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 11:09:01 PM EDT | $250.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 11:08:48 PM EDT | $240.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 10:46:53 PM EDT | $235.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 03:13:00 AM EDT | $230.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 09:25:19 PM EDT | $225.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 06:11:33 PM EDT | $220.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 09:24:56 PM EDT | $220.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 09:24:40 PM EDT | $210.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 06:30:01 PM EDT | $200.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 05:59:03 PM EDT | $189.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 12:03:39 PM EDT | $184.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 11:41:12 AM EDT | $179.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 11:08:07 AM EDT | $174.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 01:12:11 AM EDT | $169.00 |
2.50ct Lab Created Alexandrite With 0.05ctw White Diamond 10k Yellow Gold Ring - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.44in L x 0.36in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.08 |
|---|---|
| Ring Type | Solitaire |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 2.5 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 9.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Alexandrite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Trillion |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.05 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Gemstone Shape | Round |
$28.00
$2.00
$197.00
$80.00