Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233499 |
|---|---|
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 28, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 25, 2026 12:23:15 PM EDT | $15.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 07:19:02 AM EDT | $13.00 |
Pre-Owned 1.28ct Rectangular Octagonal Red Labradorite With .05ctw White Zircon Rhodium Over Silver - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.25in L x 0.32in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.40 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 10 |
|---|
| Gemstone Color | Red |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.28 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Chemical Vapor Deposition |
| Gemstone Full Name | Labradorite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mexico |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.05 |
| Gemstone Dimensions | 1.25mm L x 1.25mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$89.00
$82.00
$94.00
$54.00