Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233494 |
|---|---|
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 28, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 27, 2026 12:03:52 AM EDT | $33.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 11:37:40 PM EDT | $30.00 |
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® AND GREEN MOISSAINITE 1.10CTW DEW ROUND 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.50in L x 0.38in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 3.00 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 7 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.68 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.25 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
$82.00
$94.00
$54.00