Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233461 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 28, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 25, 2026 01:07:25 AM EDT | $19.00 |
Pre-Owned 0.85ctw Round Black Spinel With 0.51ctw White Zircon Rhodium Over Sterling Silver Men's Ba - Size 11
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.94in L x 0.21in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 4.62 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 11 |
|---|
| Gemstone Color | Black |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.85 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Spinel |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Thailand |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.51 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$82.00
$94.00
$54.00