Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $317.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6233460 |
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 28, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 28, 2026 10:44:05 AM EDT | $68.00 |
4.34ctw Strontium Titanate with .42ctw Round White Zircon Rhodium Over Silver Ring - Size 11
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.44in L x 0.13in W |
| Metal Weight | 5.04 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 11 |
|---|
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 2.38 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Fabulite Strontium Titanate |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.96 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Fabulite Strontium Titanate |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.42 |
| Gemstone Dimensions | 1.25mm L x 1.25mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$28.00
$2.00
$197.00
$80.00