Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233441 |
|---|---|
| Bid Count | 5 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 28, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 27, 2026 12:14:45 PM EDT | $28.00 |
| Losing Bid | May 26, 2026 05:40:11 PM EDT | $26.00 |
| Losing Bid | May 26, 2026 12:36:03 PM EDT | $24.00 |
| Losing Bid | May 26, 2026 02:55:58 AM EDT | $22.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 06:09:07 PM EDT | $20.00 |
Pre-Owned 0.90ct Strontium Titanate & 0.20ctw Moissanite Fire® Rhodium & 18K Yellow Gold Over Silver - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.82in L x 0.19in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.00 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 7 |
|---|
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.7 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Strontium Titanate |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.2 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$89.00
$82.00
$94.00
$54.00