Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233426 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 28, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 27, 2026 01:22:00 PM EDT | $33.00 |
| Losing Bid | May 26, 2026 05:39:45 PM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | May 26, 2026 08:51:36 AM EDT | $29.00 |
| Losing Bid | May 26, 2026 02:54:43 AM EDT | $27.00 |
Pre-Owned 0.35ctw Ofiki Nigerian Aquamarine With 0.06ctw Zircon Rhodium Over Sterling Silver Ring - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.42in L x 0.32in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.58 |
|---|---|
| Ring Type | Cluster |
| Ring Size | 6 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.35 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Aquamarine |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Nigeria |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.06 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
$82.00
$94.00
$54.00