Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233417 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 25, 2026 |
| Closes | May 28, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 27, 2026 09:48:17 AM EDT | $50.00 |
Pre-Owned 6.25CT ASSCHER CUT STRONTIUM TITANATE & WHITE ZIRCON 18K YELLOW GOLD OVER SILVER - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.39in W |
| Metal Weight | 2.90 |
|---|---|
| Ring Type | Engagement,3-Stone |
| Ring Size | 7 |
|---|
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 6.25 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Fabulite Strontium Titanate |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Square Octagonal |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.23 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Baguette |
$82.00
$94.00
$54.00