Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233414 |
|---|---|
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 24, 2026 |
| Closes | May 27, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 27, 2026 01:30:24 PM EDT | $37.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 12:00:34 AM EDT | $34.00 |
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 1.72CTW DEW OVAL AND ROUND BRILLIANT 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in L x 0.50in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 5.20 |
|---|---|
| Ring Type | Bypass |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.33 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.22 |
| Gemstone Dimensions | 1.25mm L x 1.25mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$82.00
$94.00
$54.00