| Est. Retail Value: | $552.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6233406 |
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 24, 2026 |
| Closes | May 27, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 27, 2026 10:26:16 PM EDT | $93.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 09:59:07 PM EDT | $89.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 09:25:32 AM EDT | $85.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 09:16:55 AM EDT | $81.00 |
17x12mm Oval Sleeping Beauty Turquoise with .10ctw Diamond Accent Rhodium Over Silver Ring - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.70in L x 0.67in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 4.00 |
|---|---|
| Ring Type | Statement,Solitaire |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.1 |
| Gemstone Dimensions | 17.00mm L x 12.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Stabilized |
| Gemstone Full Name | Turquoise |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | United States of America |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.1 |
| Gemstone Dimensions | 17.00mm L x 12.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Australia |
| Gemstone Shape | Round |
$41.00
$24.00
$113.00
$202.00
$50.00