Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233402 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 24, 2026 |
| Closes | May 27, 2026 |
No bids yet on this item.
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 0.40CTW DEW ROUND BRILLIANT 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.56in L x 0.56in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 6.30 |
|---|---|
| Ring Type | Cluster,Signet |
| Ring Size | 6 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.15 |
| Gemstone Dimensions | 1.10mm L x 1.10mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.25 |
| Gemstone Dimensions | 0.90mm L x 0.90mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$89.00
$82.00
$94.00
$54.00