Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233362 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 24, 2026 |
| Closes | May 27, 2026 |
No bids yet on this item.
Pre-Owned 2.09ctw White Zircon 18k Yellow Gold and Rhodium Over Sterling Silver Ring - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 3.20 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 10 |
|---|
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.17 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.07 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.85 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Marquise |
$89.00
$82.00
$94.00
$54.00