Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233348 |
|---|---|
| Bid Count | 6 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 24, 2026 |
| Closes | May 27, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 26, 2026 09:03:08 AM EDT | $40.00 |
| Losing Bid | May 27, 2026 03:09:46 AM EDT | $38.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 11:26:35 PM EDT | $32.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 03:26:30 PM EDT | $30.00 |
| Losing Bid | May 25, 2026 09:57:37 AM EDT | $28.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 10:03:59 AM EDT | $26.00 |
Pre-Owned 1.31ctw Oval Morganite With 0.37ctw Round White Zircon 14k Rose Gold Over Sterling Silver - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.87in L x 0.27in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.50 |
|---|---|
| Ring Type | 3-Stone,Engagement |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Peach |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.61 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Morganite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Peach |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.7 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Morganite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.37 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$89.00
$82.00
$94.00
$54.00