Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233347 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 24, 2026 |
| Closes | May 27, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 27, 2026 10:36:44 AM EDT | $75.00 |
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 6.86CTW DEW OVAL AND BAGUETTTE WITH TAPERED BAGUETTE PLATINEVE® RING - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.50in L x 0.36in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 4.80 |
|---|---|
| Ring Type | Cocktail,Engagement |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 5.18 |
| Gemstone Dimensions | 12.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.36 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 2.50mm W x 1.50mm D |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Baguette |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.61 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Baguette |
$89.00
$82.00
$94.00
$54.00