Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6233340 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | May 24, 2026 |
| Closes | May 27, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 26, 2026 03:31:33 AM EDT | $100.00 |
Pre-Owned 20.88ctw Red Indian Ruby with 0.04ctw Round White Diamond Rhodium Over Sterling Silver Bra - Size 7.25
| Product Type | Bracelet |
|---|---|
| Dimensions | 0.40in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 10.40 |
|---|---|
| Bracelet Type | Tennis |
| Gemstone Color | Red |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 20.88 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Oiling |
| Gemstone Full Name | Ruby |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | India |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.04 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Australia |
| Gemstone Shape | Round |
$89.00
$82.00
$94.00
$54.00